VIDEO Remiză între codaşe » FC Botoşani a smuls pe final de meci un egal, 2-2 cu Voluntari

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 23 noiembrie 2015

FC Botoşani a ratat şansa de a se distanţa de ultimele clasate, remizînd cu FC Voluntari, scor 2-2.

Ilfovenii au obţinut cel de-al doilea punct pe teren străin în acest sezon, însă au scăpat printre degete o victorie importantă. Hadnagy a deschis scorul în minutul 10 pentru gazde, după o bîlbîială în defensiva celor de la Voluntari.

Click aici pentru VIDEO!

Oaspeţii au egalat înainte de pauză prin Kone, cu un şut fabulos de la 35 de metri ('35). Imediat după pauză, Spahija amarcat pentru 2-1, însă cu cinci minute înainte de final Ivanovici a restabilit egalitatea.

Botoşănenii puteau obţine toate punctele în prelungiri, dar golul acestora a fost anulat pentru un henţ evident al lui Acsinte.