VIDEO + FOTO Dramatic! Steaua a pierdut în ultimul minut meciul cu Astra, 0-1 » Șansele la titlu sînt tot mai mici

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 29 noiembrie 2015

Astra a cîștigat în ultimul minut partida cu Steaua de la Pitești, scor 1-0, grație unui gol marcat cu capul de Găman.

Vezi liveTEXT partida!

VEZI VIDEO

Campioana a controlat aproape tot jocul, însă a pierdut în urma unei faze fixe din 90+4.

Astra ajunge la 40 de puncte după 19 etape, cu 10 peste Steaua, care e abia a patra. Roș-albaștrii au pierdut 3 dintre ultimele 4 jocuri. Viitorul și Pandurii sînt pe locurile 2 și 3, cu 36 de puncte.

Echipele de start:

Steaua: Niță - Papp, Varela (cpt), Carp, Toșca - Breeveld, Filip - Popa, Stanciu, Hamroun - Chipciu

Rezerve: Cojocaru - Rapa, Tade, Guilherme, Tudorie, Alcenat, Tahar.

Astra: Lung jr - Enache, Găman, Geraldo, Morais - Boubacar, Teixeira - Boldrin, Budescu, De Amorim - Alibec

Eşecul cu Dinamo din etapa trecută, 1-4, l-a enervat teribil pe Gigi Becali, iar ţinta principală a fost Guilherme Sitya, fundaşul stînga brazilian: "După meciul acesta, o să iau o măsură. Pe Guilherme nu mai vreau să-l văd pe teren! Să-l trimită la juniori! Mintea lui nu e la fotbal. Mai bine jucăm fără fundaș stînga". Rădoi s-a conformat și l-a scos din echipă cu Astra!