Antrenorul Stelei atrage atenția pentru următorul meci! 3 oameni de bază vor lipsi: "Trebuie să fim foarte atenți"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 29 noiembrie 2015

Antrenorul Stelei, Dumitriu Dumitriu, se teme pentru următorul meci (n.r. cu ASA Tîrgu Mureș), cînd campioana nu se va putea baza pe 3 oameni foarte importanți.

"Azi am avut ghinion. Dacă în alte dăți am pierdut din cauza noastră, azi chiar am avut ghinion. Golul din ultimul minut n-a făcut diferența. Probabil că echipa se gîndea că va recupera mingea și va face un contraatac decisiv.

Trebuie să fim extrem de atenți să nu ajungem într-o situație pe care nimeni nu o prevedea.

Chipciu, Varela și Toșca nu vor juca etapa viitoare. E o situație grea, acum trebuie ca ceilalți jucători trebuie să demonstreze că nu sînt doar în lot.

Mirel va continua, acum are o discuție cu jucătorii", a zis Dumitru Dumitriu la Dolce.

Steaua a pierdut partida de la Pitești cu Astra Giurgiu, scor 0-1. Unicul gol al meciului a venit în prelungiri.