VIDEO Concordia Chiajna - Viitorul 2-2 » Dobrogenii pierd teren în lupta pentru primul loc

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 01 decembrie 2015

Viitorul poate pierde teren în lupta pentru primul loc după ce a remizat la Chiajna, scor 2-2.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Gabi Giurgiu a deschis scorul pentru gazde în minutul 12, din penalty. La pauză avea să fie 1-1 după ce Chițu a marcat din pasa lui Florin Tănase.

Viitorul a făcut 2-1 în minutul 68, grație reușitei lui Bănel Nicoliță. Gazdele au egalat în minutul 84 prin Mihai Pena.

În urma acestui rezultat Viitorul a ajuns la 37 de puncte, cu 3 sub Astra, care are însă un meci mai puțin. Concordia urcă pe 11, cu 15 puncte.

Echipele:

Concordia: Matache - Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică - Giurgiu - Serediuc, M. Cristescu, Purece, V. Lazăr - Dina

Rezerve: Iacob, M. Constantinescu, Bruno Madeira, S. Pană, Pena, Răducanu, Sîrghi

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea - R. Marin, I. Filip, Aganovici - Chițu, I. Hagi, Fl. Tănase

Rezerve: Buzbuchi, Achim, Cernat, Ciupe, Tîru, Nedelcu, Nicoliță