VIDEO Victorie cu emoții » Pandurii s-a impus la Cluj, cu CFR, scor 2-1 și rămîne în spatele liderului Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 01 decembrie 2015

CFR Cluj a controlat meciul cu Pandurii, însă a pierdut al 2-lea meci consecutiv în Liga 1 și a ajuns la 4 partide fără succes.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Ardelenii au cedat, scor 1-2. Săpunaru a deschis scorul în minutul 12 după un șut superb în minutul 12.

Ioan Hora a dus scorul la 2-0 în minutul 69 și a ajuns la cota 12 în clasamentul golgeterilor.

Jakolis a redus din diferență în minutul 75, iar clujenii puteau egala pînă la final, însă Mingote s-a opus incredibil în două rînduri.

Pandurii a ajuns la 39 de puncte după 20 de etape, cu unul sub Astra Giurgiu. CFR Cluj rămîne cu 22 de puncte, iar șansele la play-off sînt tot mai mici dacă nu își va recupera cele 6 puncte.

Echipele de start:

CFR: Mincă - Lopes, Mureșan, Larie, Camora - Nascimento, Gomelt - Jakolis, Cr. Lopez, Nouvier - Beleck

Rezerve: Coelho, Goian, Păun, Carter, Roșu, Vitor Bruno

Pandurii: Mingote - Pleașcă, Filipetto, Vasco, Momcilovici - Săpunaru, Droppa - Răduț, Nistor, Ciucur - Hora

Rezerve: Stanca, Nicoară, Trifu, Pițian, Grecu, Vasiljevici, Șandru