Stranieri

Sînmărtean, pasă de gol și eliminare într-un meci cîștigat de Al Ittihad cu Al Shabab, scor 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 04 December 2015

Al Ittihad a cîștigat meciul de pe teren propriu cu Al Shabab, scor 2-1, la capătul unui meci la care Lucian Sînmărtean a fost titular.

Fostul mijlocaș al Stelei a fost eliminat în minutul 92 din cauza cumului de cartonașe galbene.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 64 prin Rafinha, însă Ittihad a revenit în minutul 82 grație reușitei lui Mokhtar Falatah (72), care a fost servit excelent de Sînmărtean.

Al doilea gol al lui Itthad a fost marcat de Gelmin Rivas, din penalty, în minutul 81. Al Ittihad este pe locul 3 în Arabia Saudită, cu 17 puncte, cu 4 sub locul 2 ocupat de Al Ahli și 7 sub liderul Al Hilal.