Cupa Romaniei

FOTO Dinamo - Astra 2-1 » "Cîinii" au cîștigat meciul grație unui gol marcat în ultimul minut și s-au calificat în semifinale

+11 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 15 December 2015

Dinamo a rupt seria înfrîngerilor cu Astra și a cîștigat meciul împotriva giurgiuvenilor din sferturile de finală ale Cupei României, scor 2-1.

VEZI LIVETEXT

Gnohere a deschis scorul în minutul 16, însă Enache a restabilit egalitatea în prelungirile partidei.

Palici a marcat golul victoriei pentru Dinamo în minutul 94 și își califică echipa în semifinalele competiției!

Antrenorul oaspeților s-a simțit rău și în minutul 70 a plecat de pe bancă și a mers direct la spital, din cauza unor fibrilații (Detalii AICI)

FC Dinamo: Cerniauskas – Corbu, Puljici, Mevlja, Fai Collins – Nedelcearu, Anton – C. Matei, D. Rotariu, Palici – Gnohere

Rezerve: I. Popescu – Essombe, V. Costache, Tîrcoveanu, A. Marc, Gavrilă, Vojnovici.

Astra: S. Lung – Queiros, Geraldo, Dandea, J. Morais – Lovin, Boldrin – G. Enache, Budescu, Teixeira – Alibec

Rezerve: Gavrilaș – D. Florea, Oros, D. Niculae, I. Roșu, Al. Ioniță, Al. Stan