Cupa Romaniei

VIDEO CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins CSMS Iași, scor 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 16 decembrie 2015

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins CSMS Iași în deplasare, scor 2-1.

Vezi meciul liveTEXT

CSMS IAȘI - CFR CLUJ 1-2
A marcat: V. Gheorghe 77 / A. Păun 55, Beleck 83

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Prima reușită a partidei i-a aparținut lui Păun, în minutul 55. Fotbalistul ardelenilor a primit o pasă pe un culoar și a trimis în plasă cu exteriorul peste Grahovac.

Ieșenii au egalat cu 13 minute înainte de final după un șut plasat de la marginea careului al lui Vasile Gheorghe. Scorul final a fost stabilit de Beleck din interiorul careului, în minutul 83.

Echipele calificate pînă acum în semifinalele Cupei României sînt Dinamo, ASA Tîrgu Mureș, iar mîine urmează să joace Viitorul contra Stelei.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Ciucă, Creţu, Ţigănaşu - Enescu, Mitic, V. Gheorghe, Viveiros - Onduku, Golubovic
Rezerve: Caparco, Bosoi, Frăsinescu, Grigorie, Piccioni, Boiciuc, Goce.

CFR Cluj: Mincă - Filipe, Larie, Mureşan, Bruno - Gomelt, Petrucci, Roşu, Nouvier - Păun, Beleck
Rezerve: Vâtcă, Lopes, Goian, Camora, Filipe, Negruţ, Lopez