Stranieri

Echipa lui Răzvan Lucescu a făcut spectacol în Cupa Greciei » Herea cu o "dublă" și Kapetanos cu un gol au fost eroii partidei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 17 December 2015

Skoda Xanthi, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a cîștigat în deplasare cu Panelefsiniakos în play-off-ul Cupei Greciei, scor 5-0.

În prima repriză, Pantelis Kapetanos, fostul atacant al Stelei, a fost înger și demon, reușind să rateze un penalty în minutul 16, însă a și marcat o dată cu două minute înainte de final.

Pe lista marcatorilor și-a trecut numele și Ovidiu Herea cu o dublă, care a înscris în minutele 51 (din penalty) și 82. Celelalte două reușite au purtat semnătura lui Christopher.

Skoda Xanthi ocupă locul 3 din 4 în play-off-ul Cupei Greciei, cu doar 3 puncte din tot atîtea meciuri și e la 3 lungimi de locul doi care asigură accederea mai departe.