Stranieri

Probleme mari pentru Florin Andone în Spania » Cordoba a pierdut iar

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 03 January 2016

Cordoba, echipa la care joacă românul Florin Andone, a pierdut meciul de pe teren propriu din etapa a 19-a din Segunda Division în fața lui Mirandes, scor 1-2.

Formația atacantului în vîrstă de 22 de ani e la a doua înfrîngere consecutivă după ce în etapa precedentă a pierdut pe terenul lui Elche cu același scor.

Florin Andone a fost integralist în partida cu Mirandes, însă golul lui Cordoba a fost marcat de Xisco în minutul 56. Reușitele oaspeților de azi au purtat semnătura lui Salinas (7) și Junior din penalty în minutul 54.

Cordoba rămîne pe locul 2 în Segunda, cu 33 de puncte, la 3 lungimi de liderul Alaves, însă echipa lui Andone poate pierde poziția din clasament dacă Real Oviedo va cîștiga meciul cu Leganes.