VIDEO Final de meci! Espanyol a condus pe Camp Nou, dar a pierdut prima manşă din optimile Cupei cu Barcelona

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 06 ianuarie 2016

Espanyol, trupa lui Costel Gâlcă, a pierdut prima manşă a optimilor Cupei Regelui, 1-4 cu Barcelona.

Click aici pentru VIDEO!

Oaspeţii au deschis scorul pe Camp Nou, după un contraatac fulger finalizat de Caicedo, însă s-au bucurat de gol numai patru minute. Messi a egalat, iar pînă la pauză avea să o aducă pe Barcelona în avantaj.

Pique a majorat diferenţa după ieşirea de la cabine, în timp ce echipa lui Gâlcă a rămas în nouă, după ce Perez (72) şi Diop (75) au fost eliminaţi. Neymar a închis tabela în minutul 88.

La Barcelona au debutat Arda Turan, titular, şi Aleix Vidal, intrat în minutul 67, jucători aduşi vara trecută, însă înregistraţi abia în această iarnă din cauza sancţiunilor primite de gazde în privinţa transferurilor.