VIDEO Nebunie pe Stamford Bridge! Chelsea obține un punct în minutul 90+8, însă tremură în privința retrogradării

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 16 ianuarie 2016

Chelsea a remizat cu Everton, 3-3, și e la numai șase puncte distanță de zona retrogradării. Distanța ar putea fi și mai mică, dacă Swansea, primul loc retrogradabil, obține ceva din meciul de pe teren propriu cu Watford, programat luni.

Click aici pentru VIDEO!

După o primă repriză fără goluri, oaspeții au punctat de două ori în primele 10 minute ale părții secunde. Autogolul lui Terry (50) și reușita lui Mirallas (55) le-a permis oaspeților să se distanțeze. Chelsea a egalat însă rapid prin Diego Costa (64) și Fabregas (66).

Funes Mori părea să aducă victoria celor de la Everton cu golul din minutul 90, însă Terry și-a spălat păcatele de la primul gol primit de echipa sa. Fundașul londonezilor a înscris în al optulea minut de prelungiri, aducînd un punct echipei sale. Nici un alt gol din Premier League nu s-a mai marcat atît de tîrziu în ultimii 5 ani!