Handbal

Craiova a ratat calificarea » Oltencele au fost învinse la patru goluri diferență în retur

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday 17th of January 2016 12:00

SCM Craiova a ratat accederea în sferturile de finală ale Cupei Cupelor după ce a pierdut aseară, la Ljubljana, 23-27 în fața campioanei Sloveniei, Krim.

Echipa pregătită de Simona Gogîrlă trecuse în tur cu 30-29 de fosta dublă cîștigătoare a Ligii Campionilor și a început excelent disputa din deplasare. 6-1 indica tabela în minutul 9.

Gazdele au revenit însă imediat, au trecut la conducere și conduceau la pauză cu 15-12. Oltencele nu au mai reușit să se apropie la mai puțin de două lungimi, iar Krim merge în turul următor.

Au marcat pentru Craiova: Băbeanu 7 goluri, Zivkovici 5, Andrei 3, Georgescu 3, Iovănescu 2, Cioaric, Florica, Șelaru cîte 1.