Stranieri

VIDEO Bogdan Stancu îl impresionează pe selecționer » "Motanul" a marcat din nou în Turcia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 17 ianuarie 2016

Bogdan Stancu a marcat un gol în nebunia de meci dintre Rizespor și Genclerbirligi, scor 2-3. "Motanul" a înscris primul gol al echipei sale.

Cu Bogdan Stancu la al treilea gol în acest sezon, Gencler a reușit să cîștige azi și să iasă din zona retrogradării.

Rize a fost cea care a deschis scorul în minutul 10 prin Kaya, iar 10 minute mai tîrziu Stancu a egalat. Gencler a preluat conducerea după patru minute, prin Calik. Rize a egalat după 65 de minute de joc dintr-un penalty, iar scorul final a fost stabilit de Campos în minutul 88.

Genclerbirligi a acumulat 16 puncte în primele 18 etape și ocupă locul 15, la două lungimi peste primul loc care duce în liga secundă.