Stranieri

Cum explică Gâlcă perioada slabă de la Espanyol: "Sînt îngrijorat"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 18 ianuarie 2016

Espanyol n-a mai simțit gustul victoriei în ultimele șase meciuri în toate competițiile, iar Costel Gâlcă a încercat să explice perioada proastă a echipei lui după ultima partidă cu Getafe, scor 1-2.

"Noi am pierdut meciul în patru minute. Am fost aproape de 2-0, dar nu am reușit să înscriem și apoi au început să vină golurile. Am pasat prea mult la centru. În partea a doua, am jucat ceva mai bine, dar golurile au făcut diferența.

Cîteva minute n-am mai fost în joc. Ne-au prins pe contraatac și asta a fost. În partea a doua, ambele echipe am avut ocazii pentru a schimba rezultatul, dar Getafe a fost mai eficientă.

Sînt îngrijorat că nu cîștigăm. Avem ocazii, dar nu marcăm goluri și aici trebuie să lucrăm", a declarat Costel Gâlcă, la finalul partidei, în conferința de presă.