VIDEO Unici şi la nemulţumiri! Protest inedit al fanilor lui Dortmund!

+4 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 10 februarie 2016

Prețurile mari de la partida din Cupa Germaniei dintre Stuttgart și Dortmund (scor 1-3) i-au enervat pe suporterii oaspeți.

Aceștia au boicotat startul meciului și toată lumea a fost surprinsă de faptul că nu se afla nimeni în peluza oaspete.

În minutul 20, "zidul galben" a intrat pe stadion cu un mesaj de protest față de prețurile exagerate de pe Mercedes Benz Arena. "Fotbalul trebuie să fie accesibil!", scria pe bannerul din peluză.

N-a fost singura metodă de a protesta. Fanii au aruncat pe teren sute de mingi de tenis, așa că jocul a fost întrerupt.

La fel s-a întîmplat și la partida dintre Liverpool și Sunderland.  Atunci, fanii lui Liverpool au ieșit de pe stadion în minutul 77, tot în semn de protest față de prețurile mari.