VIDEO+FOTO Astra gîfîie! Giurgiuvenii au egalat în ultimul minut CFR Cluj, scor 2-2

+20 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 13 February 2016

Jucătorii Astrei au resimțit presiunea exercitată de situația propriului antrenor Marius Șumudică, prins la pariuri, deși regulamentul îi interzice asta.

Astra a terminat la egalitate propriul teren cu CFR Cluj, scor 2-2.

ASTRA - CFR CLUJ 2-2
Au marcat:
Boldrin '63, '90+2Ruiz '38, Bruno '56

Vezi meciul în format liveTEXT

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Ardelenii au deschis scorul în minutul 38 prin Ruiz, care a șutat fără nici o șansă pentru Silviu Lung Jr.

CFR Cluj a dublat scorul în minutul 56 prin Vitor Bruno, care a fost găsit perfect în fața porții de o pasă a lui Ruiz.

Primul gol al giurgiuvenilor a venit din gheta lui Boldrin, însă poate fi trecut lejer în rubrica Fotbal la Maxx. Fotbalistul Astrei a șutat slab de la marginea careului, iar portarul Traian Marc a încercat să prindă mingea, însă balonul i-a trecut și printre mîini, și printre picioare.

Golul egalizator a venit în cel de-al doilea minut de prelungiri, tot din piciorul lui Boldrin.

Astra rămîne în continuare liderul Ligii 1, cu 47 de puncte după 24 de etape, în timp ce CFR Cluj ocupă locul 10, cu 25 de puncte, însă nu mai are nici o șansă la play-off.

Astra: S. Lung jr. - Queiros, Găman, Oros, Morais - Lovin, Seto, Boldrin - Enache, Niculae, De Amorim
Rezerve: Gavrilaș, Florea, Roșu, Boudjemaa, Dandea, Ioniță

CFR Cluj: Marc - Coelho, Larie, Mureșan, Camora - Gomelt, Ruiz, Petrucci - Jakolis, C. Lopez, Vitor Bruno
Rezerve: Mincă, Lopes, Păun, Beleck, Goian