VIDEO CSMS Iași - ACS Poli 1-1. Formația lui Napoli pierde puncte importante pe teren propriu în lupta pentru un loc în play-off

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 20 February 2016

CSMS Iași a remizat pe teren propriu cu ACS Poli Timișoara, scor 1-1, la capătul unui meci foarte spectaculos, plin de ocazii.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Andrei Cristea a deschis scorul în minutul 75, însă Popescu a egalat peste doar 3 minute cu un șut violent din interiorul careului.

CSMS Iași a urcat pe locul 6 după acest meci, cu 36 de puncte, cu unul peste ASA Târgu Mureș, care va juca la Cluj, cu CFR. ACS Poli ajunge la 22 de puncte și e pe 11.

Etapa viitoare CSMS Iași întâlnește Steaua, în timp ce ACS Poli joacă acasă cu Petrolul.

"Rămânem la mâna rezultatelor. Mai e o șansă la play-off. Depindem de meciul de mâine. Era foarte important să câștigăm. Urmează un meci extraordinar de dificil, cu Steaua. Va fi foarte greu să câștigăm. Steaua e simbolul fotbalului românesc, e cea mai bună echipă din România" Andrei Cristea la Digi

Echipele:

CSMS: Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu - Viveiros, V. Gheorghe, Enescu, Bole - Golubovici, Cristea

ACS Poli: Strauss - Belu, Scutaru, Melinte, D. Popescu - Llorente, Torres, Hernandez, Zicu - O. Popescu, Bărbuț