VIDEO Victorie pentru play-off! Sub bagheta lui Mutu, ASA câștigă cu Botoșani, scor 1-0 și termină pe locul 6

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 27 februarie 2016

ASA Târgu Mureș a câștigat meciul cu FC Botoșani din ultima etapă a sezonului regulat, scor 1-0. Unicul gol a fost marcat de George Țucudean, în minutul 14, cu o execuție frumoasă.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

În acest meci formația gazdă a fost aranjată în teren de Adrian Mutu, care surprinzător, s-a lăsat singur pe bancă. Mutu antrenorul l-a sacrificat pe Mutu jucătorul. "Briliantul" nu și-a dat nici un minut de joc în acest meci și ratează astfel încă o șansă de a-l impresiona pe Iordănescu.

Grație acestui rezultat ASA a reușit să o depășească pe CSMS Iași și să ocupe ultimul loc de play-off cu 38 de puncte. Moldovenii erau obligați să învingă Steaua.

Botoșani are 26 de puncte și va juca în play-out, unde va avea mari emoții privind retrogradarea.

Echipele de start:

ASA: Stăncioiu - Matei, M. Constantin, Gonzales, Pârvulescu - Mureșan, Voiculeț - Jazvici, Brandan, Dedov - Țucudean

Botoșani: Pleşca - Dimitrov, Ngadeu, G. Miron, S. Popovici - Vaşvari, Cucu - Martinus, Cabrera, Fülöp - Matulevičius