VIDEO Concordia Chiajna - Voluntari 1-2 » Minunile continuă pentru echipa lui Ganea

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 februarie 2016

FC Voluntari a obținut al 3-lea succes consecutiv în Liga 1. După 2-1 cu Poli și 3-1 cu Steaua, ilfovenii lui Ionel Ganea au câștigat și cu Chiajna, scor 2-1.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA

VEZI VIDEO

Țâru a deschis scorul în minutul 41 dintr-o centrare a lui Hamed Kone din corner. Milevski a egalat în minutul 54 din penalty, însă Chiajna avea să piardă din nou.

Vlad Achim a marcat pentru Voluntari în minutul 86 și a mai adus 3 puncte mari în dreptul echipei sale, care ajunge la 24 de puncte.

Echipele de start:

Concordia: Bălgrădean - Bărboianu, Odibe, Tincu, Bucurică - Obodo - Cristescu, Giurgiu, Purece - Milevskyi, Cristian Garcia

Voluntari: Bornescu - Filipov, Novakovici, Târu, Barna - Vlad Achim, Moke - D. Rus, H. Kone, L. Iorga - Voduț