Cupa Romaniei

Cornel Dinu și Panduru au tras concluziile primei reprize din Derby de România: "Am văzut o «respinsea» pe care o jucam în copilărie"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 03 March 2016

Cornel Dinu și Basarab Panduru au analizat prima repriză a semifinalei Cupei României dintre Dinamo și Steaua. După 45 de minute, scorul a fost 0-0.

"Am văzut mai mult o «respinsea» pe care o jucam noi în copilărie. N-am numărat 4 sau 5 pase în terenul advers făcute de vreuna dintre cele două echipe. Deficiențele tehnice au ieșit pregnant în evidență. Chipciu trebuia să bage mingea în poartă acolo. Se insistă cu acest jucător necăutându-se "medicamentele" psihice pentru el", a declarat Cornel Dinu la Dolcesport.

"La începutul meciului am spus că Dinamo e favorită, dar cea mai mare ocazie i-a aparținut Stelei prin Chipciu. Nici Steaua n-a făcut vreun mare joc, dar a avut cea mai mare ocazie" Basarab Panduru