VIDEO Era doar 1-0 la pauză, apoi Cristiano a pornit potopul! Real Madrid a anihilat-o pe Celta Vigo într-un meci cu 8 goluri!

Cristiano Ronaldo, foto: reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 05 March 2016

Real Madrid a obținut o victorie facilă cu Celta Vigo, scor 7-1, după ce în prima repriză a condus abia cu 1-0. Portughezul Cristiano Ronaldo a reușit patru goluri în a doua parte a meciului, în minutele 50, 58, 65 și 77.

Cristiano a reușit să marcheze după mult timp din lovitură liberă, cu o execuție spectaculoasă în minutul 58.

Pepe a fost responsabil de primul gol al Realului în minutul 41, în timp ce Celta Vigo a replicat în minutul 62, prin Aspas.

Jese a profitat și el de inexactitățile din apărarea celor de la Celta Vigo și a marcat în minutul 78, pentru ca Gareth Bale să îl imite peste doar patru minute.

VIDEO CU GOLURILE AICI

Ronaldo a devenit al treilea jucător din istorie care a marcat peste 250 de goluri în La Liga, după Messi (304) și Zarra (253). În lupta sa de la distanță cu Zarra (8), portughezul în vârstă de 31 de ani a bifat cel de-al șaselea său meci cu 4 goluri marcate.