Stranieri

Formă de excepție » Rusescu marchează din nou și își salvează echipa de la înfrângere » A devenit cel mai bun din Turcia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 05 March 2016

Raul Rusescu a marcat din nou pentru Osmanlispor. Atacantul de 27 de ani a înscris în minutul 86 golul care a egalat-o pe Gaziantepspor și a stabilit scorul final, 1-1.

În ultimele 5 meciuri consecutive Raul a marcat de fiecare dată, mai exact românul a înscris 6 goluri. Astfel, acesta a devenit cel mai bun marcator din campionatul Turciei în 2016.

Gabriel Torje a intrat și el pe teren în minutul 67 în locul lui Delarge. Raul Rusescu a fost schimbat imediat după ce a marcat, în locul său intrând Ndiaye.

După punctul obținut astăzi, Osmanlispor acumulează 33 de puncte și ocupă locul 8. De partea cealaltă, Gaziantepspor este a 11-a în campionatul Turciei, cu 31 de puncte.

8
goluri a marcat Rusescu în acest sezon, toate reușitele sale venind în ultimele 10 meciuri