VIDEO Terminatorii » Messi a ratat un penalty, dar Barcelona face din nou set în La Liga!

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 12 martie 2016

Barcelona s-a impus fără probleme în fața lui Getafe, cu scorul de 6-0, și s-a distanțat la 11 puncte în fruntea clasamentului Spaniei.

În minutul 8 al partidei, mijlocașul lui Getafe, Rodriguez, a trimis mingea în proprie poartă, iar trei minute mai târziu, Lionel Messi a ratat un penalty.

VIDEO Vezi aici golurile!

Ratatarea argentinianului nu a afectat însă cu nimic elanul catalanilor, care au intrat la cabine cu un avantaj de patru goluri, în urma reușitelor lui El Haddadi, Neymar și Messi.

În partea secundă, Neymar a bifat dubla, în timp ce Arda Turan a marcat cel de-al doilea său gol în tricoul Barcelonei și a închis tabela la scorul de 6-0.

Barca are acum 11 puncte și un meci în plus peste locul doi din La Liga, Atletico.