Diverse

FOTO Atenție, imagini șocante! Accidentare horror suferită de un jucător al Irlandei în amicalul cu Elveția

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 26 March 2016

Kevin Doyle, atacantul Irlandei, a suferit o accidentare gravă în meciul amical câștigat de echipa sa cu scorul de 1-0 împotriva Elveției, adversara României de la EURO 2016.

Revenit la națională după o pauză de 18 luni, Doyle a ieșit de pe gazon în minutul 27, după un duel cu fundașul Timm Klose. Atacantul Irlandei a suferit o tăietură deschisă la picior și fost transportat de urgență la spital.

La finalul meciului, selecționerul irlandezilor, Martin O'Neill, a declarat că atacantul nu va rata turneul final din Franța.

"Doctorul nostru mi-a spus că este o tăietură adâncă și că aceasta va fi curățată, dar că nu are nicio ruptură, ceea ce este bine din punctul nostru de vedere", a afirmat O'Neill, citat de goal.com.

La EURO 2016, Irlanda face parte din aceeași grupă cu Belgia, Italia și Suedia.