Nationala

VIDEO România U21 - Țara Galilor U21 2-1 » "Tricolorii" păstrează șanse de calificare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 29 March 2016

Echipa U21 a României a câștigat meciul împotriva Țării Galilor U21 de la Mediaș, scor 2-1 și păstrează șanse de calificare. Hodorogea a deschis scorul în minutul 37 din pasa lui Bumba. În minutul 43 oaspeții au irosit un penalty prin Harrison.

În minutul 54 tricolorii au punctat din nou, de această dată prin Alex Ioniță, care a punctat din pasa lui Olteanu.

Țara Galilor a redus din diferență în minutul 82, când Harrison a profitat de o gafă a lui Cojocaru, a centrat în fața porții, de unde Charles a înscris.

Danemarca a câștigat și ea meciul din deplasare cu Armenia, scor 3-1. Bulgaria este la egalitate cu Luxembourg, 0-0.