VIDEO MM Stoica, primele declarații! "A fost penalty INDUBITABIL! Avem un jucător-simbol! El și cu Tamaș au jucat extraordinar"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 30 martie 2016

După meciul câștigat de Steaua printr-un penalty controversat la Pandurii, scor 1-0, MM Stoica a fost ferm: "Pandurii e cea mai favorizată echipă din Liga 1!"

"Pandurii din primul minut nu a făcut altceva decât să obstrucționeze și, probabil conform indicațiilor, să ducă meciul la o remiză, fiindcă nu au vrut să câștige acest meci. Așa se întâmplă când se creează o asemenea tensiune înainte de partidă. Pandurii, o spun cu toată responsabilitatea, este cea mai favorizată din toate echipele calificate în play-off.

Felicit arbitrul adițional, că a avut curaj, de aia plătim barem și îi felicit pe cei care au avut ideea să aducă arbitri adiționați la meciurile de play-off. Pintilii simbolizează Steaua, jucătorul care a jucat 90 de minute cu Lituania, 90 de minute cu Spania, a jucat excelent! El și cu Tamaș au fost extraordinari!"