FOTO Lacrimile lui Marica » Atacantul a jucat 22 de minute și a părăsit terenul în lacrimi. EURO rămâne în pericol!

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 30 martie 2016

Intrat la pauză în locul lui Bourceanu, Ciprian Marica a ieșit în minutul 67, schimbat de Bawab, din cauza problemelor la bicepsul femural.

Cu Pandurii, 1-0, a fost primul meci al atacantului după accidentarea din partida cu Dinamo, de pe 6 martie. În acest timp, fotbalistul a fost să facă tratament la vraciul Marijana Kovacevici, în Dubai, iar în ultima săptămână s-a antrenat normal.

Marica, 30 de ani, a fost nevoit să părăsească terenul și a rămas pe bancă, în lacrimi, realizând că o eventuală recidivă îl poate costa prezența la EURO.

"La Marica aşteptăm. A simţit o jenă şi nu a vrut să forţeze, dar vom aştepta să vedem ce se întâmplă mâine şi poimâine" Laurențiu Reghecampf