VIDEO+FOTO Victorie lejeră pentru Real Madrid în La Liga » Un fotbalist al madrilenilor, fluierat copios

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 aprilie 2016

Real Madrid s-a impus pe teren propriu în fața lui Eibar, scor 4-0, într-un meci din etapa a 32-a.

Gazdele au deschis scorul rapid și în minutul 5 conduceau cu 1-0 după golul lui James Rodrigues. Lucas a majorat diferența în minutul 18, după o pasă de la Ronaldo.

Un minut mai târziu, Jese i-a întors serviciul starului portughez și Ronaldo a înscris pentru 3-0. Cu 6 minute înainte de finalul primei părți, Jese a stabilit scorul final tot dintr-o pasă a lui Ronaldo.

Real Madrid a urcat pe locul 2 în La Liga, cu 72 de puncte, la două lungimi peste urmăritoarea Atletico Madrid, care are o partidă în minus. Barcelona rămâne lider, cu 76 de puncte și un meci mai puțin.

Fanii madrileni în conflict cu jucătorii

Suporterii care au fost prezenți pe Bernabeu l-au fluierat pe Danilo pentru prestația din meciul cu Wolfsburg, scor 0-2. Carvajal a declarat după meci: "E nedrept! Dacă fluieră un fotbalist de la Real, ne fluieră pe toți".  Danilo a fost cel care l-a înlocuit pe Carvajal în minutul 63 al meciului cu Eibar.