Cupa Romaniei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 20 April 2016

Alexandru Bourceanu s-a făcut din nou de râs la o partidă a Stelei. Mijlocașul a fost eliminat pe finalul primei reprize după ce l-a făcut K.O. pe Harlem Gnohere.

La pauză, Basarab Panduru a comentat în stilul caracteristic intrarea de MMA a lui Bourceanu:

"Singura explicație plauzibilă este că Bourceanu și-a dorit ca Gnohere să fie primul pacient al clinicii pe care și-a deschis-o", a zis Panduru la DolceSport.

"L-a întins bine de tot", a continuat Panduru. Bourceanu a primit inițial cartonaș galben, însă apoi Balaj a revenit asupra deciziei și l-a eliminat pe stelist.

Cealaltă semifinală va avea loc mâine, de la ora 20:30, în Gruia, între CFR Cluj și ASA Târgu Mureș. Meciul va putea fi urmărit pe Digi, Dolce, Sport.ro și GSP.RO. În tur, cele două echipe au remizat, scor 0-0.