Dezastrul Viitorul » Nota 4 pe linie pentru jucătorii lui Hagi! Cine au fost cei mai buni oameni ai Stelei

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 24 aprilie 2016

Steaua s-a impus pe teren propriu în fața Viitorului, scor 3-0, în etapa a opta din play-off și așteaptă pașii greșiți ai Astrei pentru a mai spera la titlu.

Chipciu a reușit să înscrie din nou, după reușita din meciul cu Dinamo, dar a ieșit accidentat în minutul 33 al meciului cu Viitorul, acuzând o accidentare la mușchii inghinali.

Vlad Rusu a intrat la pauză, dar a rezistat pe teren doar timp de cinci minute, fiind eliminat pentru o lovitură aplăcată lui Varela.

Șase jucători din echipa Viitorului, printre care și căpitanul Ianis Hagi, au primit nota 4 din partea Gazetei Sporturilor, în timp ce remarcații partidei au fost Niță, Varela și Hamroun.