Dinamoviștii asigură: "Nu ne interesează obiectivele Stelei, noi vrem să câștigăm și cu Astra"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 24 aprilie 2016

Sergiu Hanca și Andrei Marc au vorbit după remiza dintre Pandurii și Dinamo, scor 0-0. Cei doi consideră că acest punct este binevenit având în vedere că echipa lor a jucat mai bine de 20 de minute în 10 oameni.

"Nu ne mulțumește acest punct pentru că noi am venit aici să câștigăm. Dar având în vedere că am jucat 20 de minute cu un om mai puțin, cred că e ok.

Nu ne interesează obiectivele Stelei, noi vrem să câștigăm și cu Astra și cu toată lumea. Trebuie să ne atingem obiectivele", a zis Hanca la Dolce.

"Am vrut să luăm toate punctele, chiar vorbeam la pauză și spuneam că avem șanse să câștigăm pentru că Pandurii cedează fizic în a doua repriză.

Eliminarea ne-a dat planurile peste cap însă. Nu se pune problema să ne dăm la o parte cu Astra pentru că avem un obiectiv de îndeplinit", a zis Marc la Digi.