Edi Iordănescu îi reproșează lui Tudor că nu a dat penalty: "E frustrant când se întâmplă așa ceva!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 25 aprilie 2016

Antrenorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Edward Iordănescu, i-a reproșat lui Alexandru Tudor că nu a acordat un penalty gorjenilor în partida cu Dinamo, încheiată cu scorul de 0-0.

În minutul 60, Mihai Răduț a fost împiedicat de Rotariu la o fază în marginea careului, dar centralul a lăsat jocul să continue. (detalii AICI)

"Din punctul meu de vedere am fost echipa care a dominat, ne-am creat ocazii. Dar ne-a lipsit finalizarea, ultima execuţie. Lipsa de inspiraţie... Ştiam că Dinamo e obosită din cauza meciului de Cupă şi le-am cerut băieţilor la pauză să aibă iniţiativă. E păcat că nu am câştigat, pentru că puteam să ne asigurăm locul trei şi să ne jucăm şansa pentru locul doi.

Domnul Tudor e un arbitru valoros, dar la faza cu Răduţ a fost penalty clar. E frustrant când se întâmplă aşa ceva. Eu asigur pe toata lumea ca Pandurii a jucat toate meciurile la turaţie maximă, aşa o vom face şi la meciurile care urmează", a declarat tehnicianul Pandurilor la Dolce Sport.