VIDEO Când elevul nu-și depășește maestrul » Napoli își învinge fostul "secund" de la Craiova și ieșenii sunt lideri în play-out

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 30 aprilie 2016

CSMS Iași s-a impus în fața Petrolului, scor 1-0, grație golului marcat de Piccioni, și a urcat pe primul loc în play-out.

CSMS Iași - Petrolul Ploiești 1-0
Piccioni '68 (VIDEO)

Vezi AICI liveTEXT

Cea mai mare ocazie a primei reprize a aparținut echipei lui Nicolo Napoli. În minutul 30, Benga a respins de pe linia porții mingea trimisă de Llullaku.

Piccioni a marcat unicul gol al meciului în minutul 68, dintr-o lovitură liberă executată perfect de la marginea careului.

După acest meci, Petrolul rămâne pe ultimul loc, cu doar 12 puncte, în timp ce Iașiul este lider, cel puțin până mâine, când CS U Craiova va juca pe teren propriu, împotriva Concordiei Chiajna.

Antrenorul oaspeților, Ionel Gane, și-a început cariera în antrenorat ca secund al lui Nicolo Napoli la FC U Craiova.

Echipele de start:

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Frăsinescu, Ciucă, Bădic - Bole, Mitici, Crețu, Llullaku - Cristea, Golubovici
Rezerve: Caparco, Bosoi, Piccioni, Viveiros, Sarici, Goge, Onduku
Antrenor: Nicolo Napoli

Petrolul: Cobrea - Beța, Mișelăricu, Begeorgi, Benga - Ziani, Bucșa, Stana, Mareș - Zoubir, Astafei
Rezerve: Popescu, Marcos Michael, Paolucci, Pacar, Alecsandru, Guerriero, David
Antrenor: Ionel Gane