FOTO și VIDEO » ADIO titlu pentru Steaua! Formația roș-albastră a remizat, 1-1, cu Pandurii, iar Astra e, matematic, noua campioană!

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 mai 2016

Steaua a remizat, scor 1-1, cu Pandurii  Târgu Jiu și și-a luat adio de la titlu.

Roș-albaștrii au început în forță meciul cu Pandurii, Nicușor Stanciu trimițând primul șut la poarta lui Stanca în minutul doi, tot el a semnat și cealaltă ocazie mare a roș-albaștrilor. De partea cealaltă, oaspeții au bifat ocazii prin Bunoza, dar niciuna care să le dea cu adevărat emoții jucătorilor lui Reghecampf.

Nemulțumit de ofensivă, antrenorul stelist a făcut două  schimbări la pauză: Gebhart și Bawab au intrat în locul  lui Hamroun și Tade.

Hora a deschis scorul în minutul 60,  iar roș-albaștrii au egalat prin  Enache, șase minute mai târziu. Până la  final,  elevii lui Reghecampf s-au  zbătut, însă fără rezultat  pe  tabelă.

Remiza dintre Steaua  și Pandurii au trimis, matematic,  titlul la Giurgiu.