Repetenți » Fundașii lui Dinamo s-au făcut de râs în meciul cu Astra! Alibec, eroul partidei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 mai 2016

Astra a învins-o categoric pe Dinamo, 4-2, la capătul unui meci slab făcut de elevii lui Mircea Rednic.

Jucătorii lui Dinamo au avut o evoluție modestă, mai ales în a doua repriză, deși au condus cu 2-1 la pauză. Fundașii dinamoviști au pierdut categoric duelurile cu atacanții adverși, care au creat pericol la fiecare fază.

Cei mai slabi jucători ai meciului au fost Hanca, Mevlja și Olteanu, care au primit nota 3 din partea Gazetei Sporturilor. Nici Ante Puljici nu a avut o evoluție bună, primind nota 4, la fel ca Bartalsstovu.

Cei mai buni dinamoviști au fost marcatorii Vali Lazăr și Palici, care au primit nota 7, iar Alex Ioniță II și Denis Alibec au fost cei mai buni jucători ai partidei, primind nota 9.