Tenis

Momentul care a schimbat jocul Irinei Begu » Ce i-a spus antrenorul

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 05 mai 2016

Irina Begu și Simona Halep se duelează în sferturile de finală ale turneului de Madrid.

Halep a câștigat primul set, 6-3, însă în setul al doilea Irina Begu a revenit spectaculos și s-a impus cu scorul de 6-0. La finalul primului set, la scorul de 4-3 pentru Halep, Begu a cerut intervenția antrenorului. Chiar dacă primul set a fost compromis, Irina a revenit în cel de-al doilea și a trimis meciul în decisiv.

"Ce a fost mai greu a trecut. Exact cum ți-am spus, a început agresivă, iar acum stă și aleargă. E un pic ezitantă, apropie-te și dă în minge!

Strânge racheta, nu trebuie să o omori. Mai dă și lung de minge. Mai bagă și o scurtă, că ea stă la patru metri. Fără presiune, ce iese, iese. Ce am vorbit a funcționat ușor", i-a spus Adrian Cruciat Irinei.

Meciul dintre cele două poate fi urmărit liveTEXT AICI.