VIDEO "Bayern sărbătorește, dar nimeni nu li se alătură" » Jucătorii lui Guardiola au avut o surpriză neplăcută la Munchen

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 08 mai 2016

Bayern a câștigat titlul în Germania pentru a patra oară consecutiv, stabilind un nou record în istoria competiției, însă la Munchen nu a fost sărbătoare.

În penultima etapă din Bundesliga, bavarezii s-au impus pe terenul lui Ingolstadt, scor 2-1, și s-au distanțat la opt puncte înfruntea clasamentului, după ce Borussia Dortmund a pierdut cu 0-1 la Frankfurt.

Elevii lui Guardiola au avut însă o surpriză neplăcută la revenirea la Munchen, acolo unde campionii au fost așteptați de doar 34 de suporteri, scriu jurnaliștii de la Sport1.

Unul dintre motivele pentru care fanii nu au fost încântați de acest trofeu ar putea fi faptul că Bayern a ratat calificarea în finala Ligii Campionilor pentru al treilea an la rând, după ce a fost eliminată de Atletico.