VIDEO Steaua a demolat-o pe ASA, scor 4-1, într-un meci cu două eliminări » Clasamentul final în play-off

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 10 May 2016

ASA Târgu Mureș termină play-off-ul fără vreo victorie în play-off. A pierdut și cu Steaua, scor 1-4 și a ajuns la 7 înfrângeri în 10 meciuri și 24 de goluri primite.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

VEZI VIDEO

Bawab a deschis scorul în minutul 17, iar lucrurile s-au complicat pentru gazde după ce Ciolacu a fost eliminat în prelungirile primei reprize.

Chipciu (49) și Popadiuc (51) au dus scorul la 3-0, iar în minutul 65 Mureșan a văzut și el cartonașul roșu. Onțel a făcut 4-0 în minutul 67, iar scorul final a fost stabilit de Gorobsov, în minutul 90, din penalty, 4-1.

Echipele de start:

ASA:  Stăncioiu - Matei, Candrea, Mureșan, Pârvulescu - Gorobsov, Brandan - Buș, Voiculeț, Borza - Ciolacu

Steaua: Niță - Râpă, Papp, Toșca, Momcilovici - Tamaş, Bourceanu - Enache, Bawab, Chipciu - Marica.

Rezerve: Cojocaru - Carp, Mihalcea, Tade, Onțel, Popadiuc.