Cupa Romaniei

Conceicao, mândru de atitudinea jucătorilor săi: "Am jucat și împotriva tribunei" » Ce le-a spus la pauză

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 18 mai 2016

Antrenorul clujenilor, Antonio Conceicao, s-a declarat extrem de mândru de atitudinea arătată de jucătorii săi, care au revenit de la 0-2 și au câștigat la penalty-uri finala Cupei României, jucată împotriva lui Dinamo (2-2, 5-4 d. pen.).

"Sunt foarte fericit că am câștigat Cupa, momentele sunt diferite față de 2009. Baieții au avut atitudine, au luptat, ținând cont că am jucat și împotriva acestei tribune, băieții au dat dovadă de caracter.

La pauză le-am spus că dacă intrăm și marcăm un gol avem speranțe. Jucătorii au intrat pe teren și au dat totul!", a declarat Antonio Conceicao la finalul meciului, la Digi Sport.

CFR a fost condusă la pauză cu 2-0, a egalat în minutul 89 și a câștigat la loviturile de departajare (5-4) finala Cupei României, disputată împotriva lui Dinamo. Este a patra Cupă cucerită de clujeni.