Fotbal   •   Nationala   •   EURO 2016

Alibec, principala armă a României la EURO? "Va da cel puțin trei goluri!"

Foto: Raed Krishan

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 19 mai 2016

William de Amorim, colegul lui Denis Alibec la Astra, consideră că atacantul de 25 de ani s-a evidențiat în acest sezon la echipa de club. De Amorim a dat și un pronostic privind parcursul României la EURO.

"Am fost un grup foarte bun, dar, dacă e să evidențiem un jucător, Alibec este acela.  Cred că va face un EURO foarte bun și va da cel puțin 3 goluri. România cred că va face un EURO foarte bun și mă gândesc că se poate califica din grupe", a spus De Amorim la Dolce Sport.

Naționala României se află în cantonament în Italia, unde va disputa două amicale, pe 25 și 29 mai, împotriva naționalelor din RD Congo și Ucraina.

"Tricolorii" vor juca împotriva Franței în meciul de deschidere de la EURO, pe Stade de France, în data de 10 iunie.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.