VIDEO CFR Cluj - CS U Craiova 4-0 » Oltenii depind de rezultatul celor de la CSMS Iași pentru a vedea dacă merg în cupele europene

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 26 mai 2016

CFR Cluj n-a avut milă de CS U Craiova, pe care a demolat-o pe teren propriu, scor 4-0. Toate golurile au fost înscrise într-un interval de 10 minute.

După 0-0 la pauză, clujenii s-au descătușat după eliminarea lui Sebastian Achim în minutul 47. În minutul 53 Camora a deschis scorul.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Au urmat alte două goluri ale lui Jakolis în minutele 58 și 61, iar Petrucci a închis tabela în minutul 63.

În urma acestui rezultat CFR Cluj a urcat pe locul 1 în play-out cu 36 de puncte, fiind la egalitate cu CSMS Iași și CS U Craiova. În ultima etapă o va întâlni pe FC Botoșani.

Verdictul pentru Europa se va da în ultima etapă. CS U Craiova, care acum e pe locul 3, va juca împotriva Petrolului, acasă, în timp ce CSMS Iași are meci la Timișoara, cu ACS.

Echipele de start:

CFR: Marc - T. Lopes, Larie, Mureșan, Camora - Tomislav - Jakolis, Petrucci, Ruiz, Nouvier - Bud

CS U Craiova: I. Lopescu - Achim, Ivanov, Popov, Vătăjelu - Madson, Zlatinski - Băluță, Nuno Rocha, Bancu - Herghelegiu