EURO 2016

VIDEO + FOTO Irlanda și Suedia s-au anulat reciproc și au terminat la egalitate, scor 1-1! Irlandezii rămân fără victorie într-un meci oficial în fața suedezilor

+21 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 13 iunie 2016

Irlanda și Suedia au remizat în primul meci al lor de la EURO 2016. Cele două formații se pot declara mulțumite având în vedere că fiecare a controlat câte o repriză.

Hoolahan a deschis scorul în minutul 48 cu un șut frumos din interiorul careului la colțul lung.

Apoi a venit rândul lui Zlatan Ibrahimovici să iasă la rampă. Starul suedez a luat o acțiune pe cont propriu pe partea stângă.

A trimis puternic în careu, iar Clark a trimis mingea în propria poartă. În etapa a 2-a Suedia va întâlni Italia, în timp ce Irlanda dă peste Belgia.

Irlandezii n-au bătut niciodată Suedia într-un meci oficial. Cele două s-au întâlnit de 7 ori. Patru partide au fost câștigade de suedezi, iar de trei ori s-a terminat la egalitate.