EURO 2016

VIDEO+FOTO Campioana Mondială Germania, fără strălucire în meciul de la EURO cu Polonia, scor 0-0

+17 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 16 iunie 2016

Germania și Polonia au terminat la egalitate în etapa a doua din Grupa C de la Campionatul European, scor 0-0.

În primele 45 de minute niciuna din cele două reprezentative n-a tras vreun șut pe poartă, ofensiva fiind punctul slab în ambele tabere.

Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Polonezii au pus mai multă presiune la poarta lui Neuer, însă fără niciun rezultat pe tabela de marcaj. (VIDEO)

Campioana Mondială a terminat meciul în propria jumătate după ce polonezii au beneficiat de o lovitură liberă.

După acest 0-0, Germania se menține pe primul loc în grupă la egalitate cu Polonia, dar cu un golaveraj mai bun, cu 4 puncte. Pe 3 e Irlanda de Nord, cu 3 puncte, iar pe ultima poziție e Ucraina fără niciun punct.