VIDEO + FOTO Argentina a făcut show cu SUA, 4-0, și este în finala Copa America » Messi a marcat un gol FABULOS și a devenit golgeterul all-time al țării sale

+16 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 22 June 2016

Argentina este de neoprit din drumul spre câștigarea Copa America Centenario. "Pumele" au făcut spectacol în semifinale, 4-0 cu SUA, țara gazdă.

Leo Messi a fost în formă maximă în meciul de aseară, oferind două pase de gol și marcând un gol de generic.

Lavezzi a deschis scorul în minutul 3, iar Messi l-a majorat în minutul 32. Jucătorul Barcelonei a înscris dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, ajungând la 55 de goluri pentru Argentina și devenind golgeterul all-time!

În repriza a doua, Higuain a ieșit la rampă, reușind o dublă în minutele 50 și 86.

Argentina, finalistă de anul trecut, va juca în finala cu învingătoarea meciului Columbia - Chile, care se dispută în această noapte.