Amicale

Rezultat excelent pentru CSMS Iaşi înainte de debutul în cupele europene » Moldovenii au terminat la egalitate meciul cu Fenerbahce

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 06 iulie 2016

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, 2-2, amicalul disputat azi cu turcii de la Fenerbahce.

Formaţia antrenată de Nicolo Napoli a avut o primă repriză foarte bună şi a condus cu 2-0 la pauză. Pentru ieşeni, au marcat Picioni, în minutul 19, şi Andrei Cristea, minutul 26.

În a doua repriză, turcii au revenit în joc şi au egalat, graţie dublei semnate de Ramazan Civelek.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - V Gheorghe, Mitic, Țigănașu, Bole - Cristea, Piccioni

Fenerbahce: Ertugrul - Savaş, Hakan, Berkaycan, Yasir - Salih, Caner - Emenike, Aatif, Alper - Fernandao

Acesta a fost ultimul amical al celor de la CSMS Iaşi. Moldovenii vor juca joi, 14 iulie, în turul II al preliminariilor Europa League, contra celor de la Hajduk Split.