Amicale

VIDEO Înfrângere pentru Dinamo în ultimul amical din Slovenia! "Câinii" au pierdut cu ocupanta locului 11 din Rusia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 11 iulie 2016

Dinamo a pierdut amicalul împotriva ruşilor de la Amkar Perm, locul 11 în sezonul trecut din Rusia. Scorul a fost 0-1, unicul gol al partidei venind în repriza secundă.

VEZI VIDEO

După o primă repriză echilibrată, în care ambele formații au ratat ocazii importante, rușii au înscris în minutul 57. Salugin a punctat cu latul din 4 metri, având poarta goală în față.

Este singura înfrângere a lui Dinamo în amicalele din al 2-lea stagiu de pregătire. Câinii primiseră un singur gol până la partida de azi.

Revenirea dinamoviștilor în Bucureşti este programată pe 13 iulie, la la ora 20:20.

Echipa de start: Penedo – Corbu, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – I. Șerban, Busuladzici, P. Anton – D. Rotariu, Gnohere, P. Petre