Cupa Ligii

FOTO și VIDEO Fază controversată la finalul primei reprize! Chiajna a cerut penalty » Ce spune Crăciunescu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 17 July 2016

O fază controversată a avut loc în minutul 45 al finalei Cupei Ligii, în careul Stelei, la scorul de 0-0.

Cristescu a primit o pasă de la Feussi și a trimis mingea în bară cu o lovitură de cap, după care a căzut în careu.

Mijlocașul Chiajnei a căzut, iar în momentul în care a încercat să se ridice și să urmărească mingea a fost oprit de Gabriel Tamaș și a cerut lovitură de la 11 metri, însă Marius Avram a lăsat meciul să continue.

Vezi AICI video cu faza din minutul 45

La pauza meciului, fostul arbitru Ion Crăciunescu a declarat că centralul partidei ar fi trebuit să dicteze penalty.

"Decizia corectă ar fi fost lovitură de la 11 metri. Nu mi se pare normal să-l iei de gât și să-l tragi într-o parte", a spus Crăciunescu la Digi Sport.