Europa League

VIDEO Hajduk Split - CSMS Iași 2-1 » Moldovenii părăsesc cupele europene

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 21 iulie 2016

CSMS Iași a fost eliminată în turul II al preliminariilor Europa League de Hajduk Split, după ce pierdut, 1-2, în această seară. În tur, la Iași, scorul a fost 2-2.

Hajduk Split - CSMS Iași 2-1
Au marcat: Tudor 22', Ohandza 90'/ Al. Ciucur 26'
VIDEO / TEXT

Croații au început mai bine meciul și au pus presiune mare pe defensiva celor de la CSMS. În minutul 22, Tudor a deschis scorul cu o foarfecă laterală din interiorul careului. Patru minute mai târziu, Alexandru Ciucur a egalat scorul și a readus speranțele ieșenilor. Jucătorul a marcat cu un șut de la 12 metri, la care portarul croaților nu a avut nicio șansă.

În a doua repriză, cele două echipe au mers cap la cap, fără ca cei de la Hajduk să forțeze și ca ieșenii să aibă ocazii. În minutul 90, Ohandza a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat cu un șut la colțul lung, de la 13 metri.

Hajduk Split: Stipica - Juranovici, Nizici, Cosici, Milici - Vlasici, Kozulj, Jefferson, Susici, Tudor - Said
CSMS Iași: Grahovac - Țigănașu, Ov.Mihalache, Frăsinescu, I.Voicu - Al.Ciucur, V. Gheorghe, Mitici, Bole - Piccioni, A. Cristea