Europa League

Vă mai aduceți aminte de Rapid - PSG? Nocturna le-a jucat feste austriecilor în partida cu Slovan Liberec! A cedat de 3 ori și meciul a fost întrerupt mult timp

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 29 iulie 2016

Partida dintre Admira Wacker și Slovan Liberec a oferit un moment inedit. Oaspeții s-au impus cu 2-1, însă meciul s-a jucat în mai multe reprize decât ar fi fost obișnuit.

În minutul 56, când scorul era 1-1, meciul a fost oprit 45 de minute după ce nocturna a căzut. Meciul s-a reluat după acest eveniment, însă problemele nu aveau să se termine.

Instalația de nocturnă a mai cedat în două rânduri, însă oficialii UEFA au fost îngăduitori și au așteptat reluarea meciului de fiecare dată.

Austriecii au deschis scorul în minutul 7 prin Knasmullner, însă Vuch a egalat 4 minute mai târziu. Același Vuch avea să aducă victoria lui Liberec în minutul 69.